- G:

Başkan Gürbüz'den Elbistan'ın çehresini değiştiren projeler

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün göreve geldiği günden bugüne gerçekleştirdiği projeler bu haberimizde...

2/42
Şehir Piyade Er Rahmi Koldan Meydanı yenilendi mask

Şehir Piyade Er Rahmi Koldan Meydanı yenilendi

Şehit Piyade Er Rahmi Koldan Parkı yenilenme çalışmaları tamamlandı.

4/42
Kaynarca Göleti mask

Kaynarca Göleti

Başkan Gürbüz, Ceyhan Nehri'nin kaynak noktasındaki 8,5 hektarlık Kaynarca göletinin çalışmalarının tamamlanmasının ardından Guinness Rekorlar Kitabı'na 'dünyanın en büyük biyolojik göleti' başvurusunu yaptı.

5/42
Çözüm Masası mask

Çözüm Masası

Elbistan Belediyesi bünyesinde vatandaşların taleplerinin dinleneceği, sorunlarının görüşüleceği 'Çözüm Masası' kuruldu.

6/42
Mobil Çözüm Aracı mask

Mobil Çözüm Aracı

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kentteki vatandaşların sorunlarının yapıcı ve yerinde çözümünü sağlamak için ‘Mobil Çözüm Aracı’ projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

7/42
WhatsApp İhbar Hattı mask

WhatsApp İhbar Hattı

Elbistan Belediyesi vatandaşların belediyeye daha kolay ulaşması, talep ve isteklerini daha çabuk iletebilmesi için Whatsapp İletişim Hattı kurdu. 

8/42
Açık Pazar Alanı Çatısı Güneş Enerji Paneli mask

Açık Pazar Alanı Çatısı Güneş Enerji Paneli

Başkan Gürbüz, 500 KWe kurulu güçteki güneş enerjisi santrali (GES) projesinde montaj işlemleri tamamlandı.

9/42
Can Kulağı Projesi mask

Can Kulağı Projesi

Elbistan Belediyesi’nin öncülük ettiği ‘Can Kulağı’ projesi ile sosyal ve ekonomik açıdan ihtiyaç sahibi konumunda olan vatandaşlara, yine belediye ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte oluşturulan havuzdan Ramazan ayı boyunca yardımda bulunuldu.

10/42
79 Mahalleye Kilit Parke mask

79 Mahalleye Kilit Parke

Başkan Gürbüz, 2021 yılında 79 mahalleye 300 bin metrekare kilit parke hedefi olan projesini faaliyete geçirdi.

11/42
Alışveriş Bayramı mask

Alışveriş Bayramı

Başkan Gürbüz'ün esnafa can suyu olan projesinden bir diğeri ise Koronavirüs sürecinde sıkıntılı süreçler geçiren esnaf için 'Alışveriş Bayramı' etkinliği düzenlendi.

12/42
Türkiye'de ilk olan araç takip sistemi mask

Türkiye'de ilk olan araç takip sistemi

Başkan Gürbüz, şeffaf belediyecik anlamında bir ilke daha imza attıklarını belirterek, araç takip sisteminin canlı olarak belediyenin internet sitesinden izlenebileceğini söyledi.

13/42
"Siyez buğdayı"nın deneme ekimi yapıldı mask

"Siyez buğdayı"nın deneme ekimi yapıldı

Elbistan Belediyesi, Halk Ekmek Fabrikasında üretilen siyez buğdayı ekmeğini kendisi yetiştirmek için kolları sıvadı.

14/42
Kız Kalesi turizme açıldı mask

Kız Kalesi turizme açıldı

Başkan Gürbüz, birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin en önemli tarihi miraslarından biri olan Kız Kalesi’ni turizme kazandırdı.

15/42
Belediyeye ait tam donanımlı ambulans Sağlık Bakanlığı'na tahsis edildi mask

Belediyeye ait tam donanımlı ambulans Sağlık Bakanlığı'na tahsis edildi

Başkan Gürbüz, Covid 19 ile mücadele kapsamında belediye bünyesinde bulunan tam donanımlı ambulansı, Sağlık Bakanlığı’na tahsis ettiklerini belirtti.

16/42
Bisiklet Yarışı Düzenlendi mask

Bisiklet Yarışı Düzenlendi

Elbistan Belediyesi, Türkiye’nin en büyük lavanta vadisinde ‘Sağlığı ve Özgürlüğü Pedalında Hisset’ sloganı ile bisiklet yarışı düzenlendi.

17/42
Kilit Parke ve Beton Santrali faaliyete geçti mask

Kilit Parke ve Beton Santrali faaliyete geçti

Belediyecilikte değişimi yakalamanın önemine işaret eden Başkan Gürbüz üretime başlayan kilit parke ve beton santrali ile yeni bir dönemin başladığını belirtti.

18/42
Bebek bakım ve emzirme kabinleri mask

Bebek bakım ve emzirme kabinleri

Başkan Gürbüz, ilçe genelinde bebek bakım ve emzirme kabinleri projesini hayata geçirdi.

19/42
Mavi kapak projesi mask

Mavi kapak projesi

Elbistan Belediyesi ilçe genelinde bulunan birçok noktaya mavi kapak kutusu yerleştirerek, vatandaşların mavi kapak projesine destek olmalarını sağlıyor.

21/42
KYK için arsa tahsisi mask

KYK için arsa tahsisi

Başkan Gürbüz, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü’nün Elbistan’da öğrenim gören üniversite öğrencileri için yapmayı planladığı 500 kişi kapasiteli yurt binası için belediyeye ait 18 dönümlük arsanın tahsisinin yapıldığını söyledi.

22/42
EDS sistemi devreye alındı mask

EDS sistemi devreye alındı

Elbistan Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliğinde ilçe genelinde Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) hayata geçirildi. 

24/42
Yatırım teşvik belgesi mask

Yatırım teşvik belgesi

Başkan Gürbüz, belediye bünyesine alınacak iş makinelerinde KDV ödememek için ‘Yatırım Teşvik Belgesi’ aldıklarını söyledi. Başkan Gürbüz, Elbistan Belediye tarihinde bir ilk olan bu uygulama ile belediyeye büyük bir finans sağlanacak

25/42
LGS birincilerini altın ile ödüllendirdi mask

LGS birincilerini altın ile ödüllendirdi

Gürbüz, Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alarak birincilik elde eden öğrencilere altın ile ödüllendirerek, Ceyhan Nehri’nin kaynağı Pınarbaşı Göledi’nde sultan kayıkları ile gezdirerek özel bir gün geçirmelerini sağladı.

26/42
60 yeni ücretsiz otopark mask

60 yeni ücretsiz otopark

Başkan Gürbüz, şehir trafiği ve parklanma sorununun önüne geçmek için başlattıkları ücretsiz otopark projesi kapsamında 60 adet otoparkın tamamlanarak hizmete girdiğini söyledi.

27/42
Giysi ve ayakkabı toplama kumbarası mask

Giysi ve ayakkabı toplama kumbarası

Sıfır Atık Projesi kapsamında hayata geçirdiği geri dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak ve doğal kaynakları da koruma hedefini sürdüren Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, tarafından ilçe genelinde erişimin kolay olan noktalara giysi ve ayakkabı toplama kumbarası kuruldu.

28/42
Yeni doğan her bebeğe ilk altın mask

Yeni doğan her bebeğe ilk altın

Başkan Gürbüz, yeni doğan çocuklar için altın hediyesi kampanyası başlattı. 

29/42
Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'na yer tahsisi yapıldı mask

Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'na yer tahsisi yapıldı

Başkan Gürbüz, İstiklal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kahveci ile bir araya geldi. Başkan Gürbüz, bu yıl 40 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak Elbistan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na tahsis edilen Ali Tekinsoy Ortaokul'u hazır hale getirilerek tahsis edildi.

30/42
Koronavirüs izalasyon merkezi hayata geçirildi mask

Koronavirüs izalasyon merkezi hayata geçirildi

Elbistan Belediyesi, koronavirüs salgınıyla ilgili risk grubundaki 65 yaş ve üstü kronik hastalığı bulunan vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına hizmet verecek İzolasyon Merkezi projesini hayata geçirdi.

31/42
"Kent Meydanı” projesi mask

"Kent Meydanı” projesi

Elbistan Belediyesi, Çekül Vakfı tarafından hazırlanan 5. etap projesi kapsamında Ulu Camii önünü kapsayan Kent Meydanı Projesi tamamlandı.

32/42
Tüm makam araçları iptal edildi mask

Tüm makam araçları iptal edildi

Başkan Gürbüz göreve geldiği ilk günlerde belediyede kullanılan tüm makam araçlarını iptal etti.

33/42
Elbistan Belediyesi logosunu değiştirdi mask

Elbistan Belediyesi logosunu değiştirdi

Elbistan Belediyesi uzun zamandır kulladığı logosunu değiştirdi. Ulu Cami, Şar Dağı ve Termik Santral Silüetinin kullanıldığı eski logosu meclis kararıyla değiştirilerek Selçuklu kültür ve sanatının temel figürlerinden biri olan sekiz köşeli yıldızın olduğu, Geniş ve bereketli toprakları simgeleyen Oğuz boyu Bayat Tamgasının olduğu ve kırmızı renklerinin hâkim olduğu yeni logoyu kullanılmaya başlandı.

35/42
Elektrik hatları yeraltına alındı mask

Elektrik hatları yeraltına alındı

Başkan Gürbüz'ün çalışmaları sonucunda ilçede yaklaşık 11 bin aboneye elektrik sağlayan 12 kilometrelik yerüstü hattının, 10 milyon liralık yatırımla bu yıl içerisinde yeraltına alındı.

36/42
Eğitime destek projesi mask

Eğitime destek projesi

Elbistan Belediyesi, ilçe genelinde okula ilk adımlarını atan yaklaşık 3 bin birinci sınıf öğrencisine eğitim seti hediye etti.

37/42
Kaldırım işgali ortadan kaldırıldı mask

Kaldırım işgali ortadan kaldırıldı

Başkan Gürbüz'ün göreve geldiği ilk günlerde Elbistan'ın en büyük sorunlarından birisinin kaldırım işgali olduğunu belirterek, Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin yapmış olduğu ortak çalışma ile ilçe genelinde kaldırım işgalini denetimlerini sürekli olarak gerçekleştirilmekte.

38/42
Çevre kirliliğine önlem alındı mask

Çevre kirliliğine önlem alındı

Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yerlere sigara izmariti ve paketi, çekirdek kabuğu atanlarla veya tükürerek çevre kirliliğine yol açanlara cezai işlem uygulayacak.

39/42
Sahil yolu projesi mask

Sahil yolu projesi

Elbistan Belediyesi tarafından başlatılan Ceyhan Nehri Rekreasyon Projesi kapsamında devam eden Sahil Yolu çalışması tamamlandı.

40/42
 'Müzik Festivali' Düzenlendi mask

'Müzik Festivali' Düzenlendi

Başkan Gürbüz'ün Elbistan'da bir ilk olarak gerçekleştirdiği ve bir hafta süren festivalde sırasıyla Cem Adrian, Mehmet Erdem, Yusuf Güney, Alı Kınık, Irmak Arıcı, Oğuz Aksaç sahne aldı.

42/42
Lavanta Bahçesi mask

Lavanta Bahçesi

Türkiye’nin en büyük Lavanta Vadisi olma özelliği taşıyan projede 15 bin lavanta fidesinin toprakla buluştu.

07 Şub 2022 - 13:03 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Pusula Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Pusula hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Pusula editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Pusula değil haberi geçen ajanstır.