MHP İl Başkanı Doğan: "Milletvekilimizin yaptığı açıklama kendi şahsi fikridir"

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Pandemi süreci ile ilgili yaptığı değerlendirmede yaşanan virüs dönemini ele alarak salgın sürecinde alınan tedbirlerin yeterli olmadığını ifade eden Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'ın görüşlerine katılmadıklarını ifade etti. İşte detaylar...

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Pandemi süreci ile ilgili yaptığı değerlendirmede yaşanan virüs dönemini ele alarak salgın sürecinde alınan tedbirlerin yeterli olmadığını ifade eden Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'ın görüşlerine katılmadıklarını söyledi. Doğan, Bu sürecin yönetiminin ne kadar doğru olduğunun belgesi Sağlık Bakanlığı'nun verileridir.

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Doğan, yaptığı değerlendirme de bu sürecin ne kadar doğru yürütüldüğünü ve yapılan çalışmaların arkasında olduklarını belirtti.

Doğan, süreci nasıl değerlendiriyorsunuz? Şeklinde ki soruya: ‘’2019 yılıının son aylarında Çin’in Vuhan kentinde ilk defa görülen bu virüs, daha sonrada mart ayından itibaren ülkemizide etkisi altına almaya başlamıştır. İlimizde ilk vaka Mart ayının 3. Haftası itibari ile görülmüş olup günümüzde devam etmektedir. Bu süreçte gerek Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerekse bu doğrultuda İl Valiliği öncülüğünde bu sürecin yönetim noktasında ülkemizde koronavirüs vakası görülmeden 1 ay öncesinden Bilim Kurulu oluşturulmuştur. Bu süreç doğrultusunda gerek Tıp Fakültesi Hastanesi gerek Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve gerekse il, ilçe özel ve devlet hastaneleri olmak üzere hiçbir sağlık kuruluşunda kişisel koruyucu ekipman konusunda ve tüm bu kurumlarda bu sürecin yönetimi ve idaresi noktasında problem yaşanmamıştır.

İlimizde yaşayan vatandaşlarımızdan da bu sürecin mağduriyeti söyleminde de partimize gelen herhangi bir şikayet olmamıştır. Çok şükür ki ilimizde bu süreçte virüsle önemli bir etkileşim olmamış ve virüsten etkilenen vatandaşlarımızda da önemli bir düzeyde can kaybı yaşanmamıştır. Can kaybı yaşayan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ise baş sağlığı diliyoruz.’’ İfadelerine yer vererek yanıt verdi.

Doğan, ülkemizin bu süreçteki başarısı ile ilgili olarak şunları söyledi: ‘"Ülkemizde ise bu sürecin yönetiminin ne kadar doğru olduğunun ispatı Sağlık Bakanlığı verileri ile ispatlıdır. Bu zamana kadar sağlık konusunda ülkemize yukarıdan bakan güya kendilerine gelişmiş olarak ifade eden başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ABD, Çin, Rusya, İran ve ismini sayamadığım daha nice ülkelere göre ne kadar başarılı olduğumuz istatistiksel verilerle mevcuttur. Ve dahası bu süreçte bu ülkelerin bir çoğuna yaptığımız sağlık konusunda ki yardımlarda kadim Türk Devletimizin, insana verdiğimiz değerin en güzel örneğidir.’’

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BUGÜNLER İÇİN GETİRİLDİ

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Doğan: ‘’Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in öncülüğünü yaptığı Cumhur İttifakı ve bunun akabinde şekillenen Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin aslında tamda bugünleri önceden ön görerek ve ülkemiz için hayati öneme sahip bu ve benzeri durumların yönetimi açısından hızlı ve etkin karar verme mekanizmasının devreye girme ve tüm devlet hiyerarşisinde tepeden tırnağa kadar faaliyet noktasında ne kadar önemli olduğunu yaşayarak bu süreçte görmüş olduk’’ diyerek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemin ülkemiz için en doğru sistem olduğunu ifade etti.

YAPILAN AÇIKLAMA MİLLETVEKİLİ AYCAN'IN KENDİ ŞAHSİ FİKRİDİR

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, salgın sürecinde alınan önlemlerin yetersiz olduğu imasında bulunan Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan ile ilgili yaptığı açıklamasında ise Milletvekilinin açıklamasına teşkilat olarak katılmadıklarını beyan etti ve yapılan açıklamanın Aycan’ın kendi şahsi fikirleri olduğunu ifade etti.

Doğan, "Ben yapılan o açıklamayı dinlemedim fakat biraz öncede ifade ettiğim gibi gerek sağlık açısından gerekse alınan ekonomik tedbirler açısından bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti Dünya’ya örnek teşkil etmiştir. Bu süreçte ki başarılı yönetimden dolayı da Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya, Sağlık personellerimize, Hazine ve Maliye Bakanımıza teşekkür ederiz" diyerek açıklamarına devam eden Doğan, Parti olarak destek olduklarını ifade etti.

MHP'NİN MARAŞ OTU İLE İLGİLİDE BİR ÇALIŞMASI YOK

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Doğan, son olarak MHP Milletvekilinin yaptığı Maraş otu yasaklanmalı şeklinde ki açıklamayı da değerlendirdi. Maraş otunun tıpkı sigara gibi zararlı bir madde olduğunu kullanımını kesinlikle uygun görmediklerini belirtti ve konu ile ilgili olarak: ‘’ Maraş otu yöresel bir maddedir. Tütünden üretilir. Halk arasında üretilir. Yani öyle büyük fabrikalardan çıkma değildir. Zaten Türkiye genelinde bilinmemektedir. Maraş otunun kullanılmasını kesinlikle onaylamıyoruz ancak bunun yasaklanması ile ilgili herhangi bir çalışmamız yoktur. Milletvekilimizin kendi açıklamasıdır.‘’ ifadelerine yer vererek bu konuda bir çalışma içinde olmadıklarını belirtti.

Kaynak: KahramanmaraşTv

07 Haz 2020 - 15:47 Kahramanmaraş- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Elbistan Pusula Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Elbistan Pusula hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Elbistan Pusula editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Elbistan Pusula değil haberi geçen ajanstır.