2019 Ocak Ayı Memur Personel Alım İlanları! İlköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans

Birçok kamu kurumu ve kamu kuruluşu tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre farklı pozisyonlarda ve niteliklerde alım yapılacak. 2018 yılının bitmesi ile birlikte binlerce aday 2019 da yayımlanancak ilanlara bakmaya başladılar bile. Son zamanlarda oldukça memur alımı ilanı yayımandı ve adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını yapabilecekler. Peki hangi alanlardan memur alınacak? Başvuru şartları nedir? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte tüm detayların cevabınız İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

2019 YILINDA ALIM YAPACAK KURUMLAR:

2019 yılında hem bakanlıklar tarafından hemde bakanar tarafından yapılmış olan duyurulara göre yaklaşık 100 bin civarında memur alımı yapılması bekleniyor. Bun göre bir çok pozisyonda alım yapılacak. Başlıca pozisyonlar ise, Mühendis, Memur, Zabıta memuru, Sözlşemeli Personel, Kamu Personeli, Hemşirei Sağlık personeli gibi pozisyonlarda alım yapılacak. Alım yapacak bakanlıklar ise, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Farklı beledyeler, Farklı üniversiteler, YCDD, TBMM, Farklı başkanlıklar ve kamu kurumları alım yapacak.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

2019 Ocak ayı memur personel alımı ilanı ile adaylar belkide hayallerindeki pozisyona kavuşabilecekler. Adayların bu memur olma yolunda ilerlemeleri için, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi genel şartlar aranır.

Özel olarak ise, Memur kadroları için Giiş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Zabıta memuru pozisyonu için 30 yaşını doldurmamış olmak, Alm yapılacak pozisyona göre,  En Az ilköğretim mezunu, Lise Mezunu, Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Bunun dışında bazıkadrolar için KPSS şartı aranıyor.

- Elbistan Pusula, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4834416/2019-ocak-ayi-memur-personel-alim-ilanlari-ilkogretim-lise-on-lisans-ve-lisans