Bahar Gıda, mısır üreticileri ile buluştu

Bahar Gıda, mısır üreticileri ile bir araya geldi

Cin Mısır tohumunun tanıtımının yapıldığı etkinliğe Bahar Gıda Satış ve Pazarlama Müdürü, Bahar Gıda Ziraat Mühendisleri ve 500’e yakın çiftçi katıldı.

Elbistan’da 18 yıldır çiftçiler ile birlikte kaliteli cin mısırı üretimi yapmaktayız. Bahar Gıda Pazarlama ve Satış Müdürü İbrahim Bozkuş yaptığı açıklamada “Firmamız 1994 yılında cin mısırı ticareti ile iş hayatına adım atmış, aradan geçen sürede her yıl büyüme ivmesini koruyarak sektörünün lider firması haline gelmiştir. Bahar Gıda’nın, Türk çiftçisinin en kaliteli mahsulü üretebileceğine olan sonsuz inancıyla, Türkiye’nin en büyük ve verimli ovaları olan Çukurova ve Elbistan olmak üzere yedi farklı bölgede üretim yaptırmaktadır. Yurdun her tarafında ki çiftçilerimizle sözleşmeli yapılan ekimle yıllar içinde karşılıklı olarak gelişen güven duygusu, Bahar Gıda’yı sektör liderliğine taşımıştır. Ziraat mühendislerimiz tarafından ekimin tüm evreleri takip edilmekte, mühendislerimiz çiftçilerimiz ile sürekli diyalog kurarak, bilinçli ve verimli üretim yapılmasını sağlamaktadır. Ülkemizde bulunan cin mısırı üretim tesislerinin en büyüğüne sahip olan firmamız çiftçilerimizle el ele vererek bu çıtayı daha da ileri taşıyacaktır

   Elbistan Ovası’nda en fazla ekim yaptıran firma olduklarını belirten Bozkuş, “Bu yıl Elbistan Ovasında en fazla ekim yaptıran Bahar Gıda’dır. 2019 yılında hedefimiz 50 bin dekar alana yüksek verimli cin mısırı ekimini yaptırmaktır. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da Elbistan çiftçisinin yanında olup; iyi ya da kötü günde onlara destek vermeye devam edeceğiz. Elbistanlı üreticiler, her zaman en iyi fiyatı, en iyi tohumu, en iyi hizmeti yıllardır olduğu gibi gelecekte de Bahar Gıda’da bulacaklarından emin olsunlar. Tarla günümüze katılan üreticilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Bozkuş, Bahar Gıda adına bugün düzenlenen etkinliğe katılanan tüm çiftçilere teşekkür etti.

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4835532/bahar-gida-misir-ureticileri-ile-bulustu