Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanında halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting'de yaptığı açıklamalar 

Kahramanmaraş; şairler, ozanlar yurdu Kahramanmaraş. Sizleri gönülden selamlıyorum. Can Maraş, canan Maraş. Havası güzel, kendisi bir başka güzel Maraş. Bugün sizleri bir kez daha selamlıyorum. Dört aylık hasretin ardından bizi Kahramanmaraş'a kavuşturan rabbime hamdediyorum. Ülkemizin dört bir yanındaki Maraşlılara selamlarımı gönderiyorum. Biliyorum duygulusunuz, ben de duyguluyum. Buradan inşallah Gaziantep'e geçeceğim. Dün Şanlıurfa ve Mardin'deydim. Gazilerime ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Kendilerine uzun ömürler sunuyorum. Bundan 9 yıl önce burada hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimi de yad ediyorum.

Bu görüntülere birileri çıkıp montaj diyecek

Şimdi birileri çıkacak, ne diyecek? Bu alana bu muhteşem topluluğa photoshop diyecekler, montaj iftirası atacaklar. Kahramanmaraş'ın şu heyecanını görmezden gelecekler. Kahramanmaraş burada montaj var mı? Medya kaydını iyi al, bu meydanda aşk var aşk, muhabbet var muhabbet.

Kandili bir gecede etkisiz hale getirdik

Biz 20 uçakla Kandil’in önemli bölümlerini vurduk. Kandil’e ikinci operasyonda 35 kritik teröristi bir gecede etkisiz hale getirdik

Kahramanmaraş AK Parti diyor

İnşallah pazar akşamı çok daha farklı olacak. Maraş 2002'den beri tavrını AK Parti'den yana koydu. Gezi olaylarından, 17-25 Aralık'a, alçak darbe girişimine kadar Maraş hep yanımızda oldu. Son 16 yılda Maraş provokasyonlara gelmeyerek kardeşliğine sahip çıktı. Biz Kahramanmaraşlı kardeşlerimizle gurur duyuyoruz.

Yeğenlerim, kızlarım üniversite kapısında tacize uğradılar

Sen FETÖ'yü nasıl bitireceksin, ABD'den gelen telefonlarla mı bitireceksin. Kardeşlerim diyor ki biz başörtüsüne karşı değiliz, Bay Kemal diyor ki başörtüsü yasağını biz kaldırdık. Yalan söyleme yalan. Benim kızlarım, yeğenlerim üniversitelerin kapısında tacize uğradılar. Burada üniversite okuyamadılar. Bana yabancı ülkelerin devlet başkanları bu nasıl iş dediler? Anlattığımda şaşırdılar. Ama dedik artık bunu çözeceğiz. Çözdük mü? Şimdi başörtülü, başörtüsüz herkes ortak yerlerde çalışabiliyor mu?

Hızlı tren müjdesi

Kardeşlerim karayollarında olduğu gibi demiryollarında da büyük bir yenilik yaptık. Türkiye'yi hızlı tren ile tanıştırdık. Hızlı tren hattımızı 1213 kilometreye taşıdık. Kahramanmaraş'ı da hızlı trenle buluşturacağız. Kahramanmaraş Nur Dağı hızlı tren hattının etüt çalışmaları devam ediyor. Bu iş plan işi, proje işi. Lafla değil icraat, icraat icraat. Elbistan içme suyu isale hattının ihalesini yapacağız. 5 baraj, 4 gölet yaptık. Biz yapım ekibiyiz onlar yıkım ekibi. Ne diyor yaptırmam. Neyi yıkıyorsun ya, neyi yıkıyorsun. İşte pazar akşamı benim milletim yıkım ekibine gereken dersi verecek.

Şehir hastanesi müjdesi

Kahramanmaraş'a da bir şehir hastanesi kazandaracağız.

Pazar günü milletimizle beraber yürüyeceğiz 

Biz milletimizle buraya geldik. Yine pazar günü inşallah milletimizle yürüyeceğiz. Bugüne kadar muhalefetten bir vaat duydunuz mu? Aday olur olmaz gidiyor Edirne'dekinin yanına gidiyor. Ben CHP'lilere sesleniyorum. Bu adama nasıl oy vereceksiniz. HDP'ye, İYİ Parti'ye oy verenlere de sesleniyorum. Gelin bu dayanışmaya oy verin.

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4837276/cumhurbaskani-erdogan-kahramanmarasta