Elbistan Belediyesi'ne 1150 Yeni Çöp Konteynırı

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş’ın talimatı ile İlçede çöp konteynırlarını yenileme, bakım ve onarımdan geçirme çalışmaları sürüyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın destekleri ile 1150 adet yeni çöp konteynırı belediye envanterine eklendi.

Tırlarla gelen konteynırlar, ekipler eliyle belediyeye ait teknik birimler sahasına indirildi. İndirme işlemi sırasında müdürlük yetkilileri de konteynırları kontrol ederek herhangi bir sorun olup olmadığını tespit etti. Yeni alınan çöp konteynırları, ilçenin ana arterleri başta olmak üzere ihtiyaç duyan sokaklara yerleştirilmeye başlandı.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, çevre ve halk sağlığının korunması ve sürdürülmesi noktasında atıkların toplanması ve temizlik hizmetinin aksatılmamasının büyük bir önem taşıdığını vurguladı. Tıraş, “Daha temiz, sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent ve çevre için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu amaçla, belediye olarak üzerimize düşen görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek için ekip arkadaşlarımız, gece gündüz demeden yoğun bir mesai harcıyorlar. Gereklilik halinde yeni çöp konteynırları satın alıp ihtiyaç duyan merkez ve kırsal mahallelerimize dağıtmaya devam edeceğiz” dedi.

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4837673/elbistan-belediyesine-1150-yeni-cop-konteyniri