Beylikdüzü’nde parklar yenileniyor

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2030 vizyonunda ortaya koyduğu daha yeşil bir Beylikdüzü hedefi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla şekilleniyor. İlçe genelinde vatandaşların dinlenebileceği, keyifli zaman geçirebileceği yeşil alanları arttırmaya devam eden müdürlük, mevcut parkların bakım çalışmalarını yapılıyor, gerektiğinde baştan aşağı yeniliyor.

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2030 vizyonunda açıkladığı kişi başı 16,5 metrekare yeşil alan hedefine ulaşmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe sakinlerinin aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirebileceği yeşil alanların sayısı, müdürlük çalışanlarının özverili çalışmalarıyla arttırılırken mevcut parklar da bakım çalışmaları yapılarak yenileniyor. Parklarda yürüyüş ve spor yaparak yeşilin tadını çıkaran Beylikdüzü sakinleri ise “İyi ki bu parklar var” diyor.

“Revize çalışmalarımız sürecek”

Beylikdüzü’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Ziya Duman, “2014-2017 yılları arasında toplamda 56 bin 232 metrekarelik 14 adet park revize edildi. 2018 yılında ise Gürpınar Mahallesi Anarşalılar Parkı, Sahil Mahallesi Arda Turan Parkı, Cumhuriyet Mahallesi Emek Sokak Üzeri dernek çevresi olmak üzere toplamda 9 bin 855 metrekarelik 3 adet parkın revizesi tamamlandı. Sezen Aksu Parkı, İlhan Selçuk Parkı,19 Mayıs Parkı, Yavuz Sultan Selim Parkı, Çiftlik Caddesi üzerinde bulunan cep park olmak üzere toplamda 9 bin 802 metrekarelik 5 adet parkın daha revizesi 2018 yılı sonuna kadar tamamlanacak” açıklamasında bulundu.

“Hedefimiz daha yeşil bir Beylikdüzü”

Revize ve yeni park yapımının yılsonuna kadar aralıksız devam edeceğini söyleyen Duman, “İlçe genelinde park, bahçe ve dinlenme alanlarında yaptığımız bakım ve yenileme çalışmalarıyla modern ve kent estetiğine uygun hale getirilen parklarımız 7’den 70’e her yaştan vatandaşımız için daha kullanılabilir hale geldi. 341 bin 488 metrekarelik Yaşam Vadisi 2. Etabı tamamlamak için de çalışmalarımızı ivedilikle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın aileleriyle hoş vakit geçirip dinlenecekleri, günün ve haftanın yorgunluğunu üstlerinden atacakları, çocukların gönüllerince oyun oynayabilecekleri parkların sayısını ve ilçemizdeki yeşil alan miktarını arttırarak Beylikdüzü’nü İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4838062/beylikduzunde-parklar-yenileniyor