Paksoy: “Gençlerin istihdam yaratmalarının önünü açacağız”

Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy’un vatandaşlarla ve sivil toplum örgütleriyle yapılan istişareler ve dinlemeler sonucunda oluşturduklarını söylediği projeleri gün yüzüne çıkmaya başladı.

Gençlerin iş istihdamı konusunda geliştirdikleri projelerinden biri olan iş yeri açmaya teşvik olduğunu söyleyen Paksoy sözlerine şunları ekledi; “ Gençlerimizin şahıs olarak iş arayan değil, iş yeri açarak istihdam yaratmalarının önünü açacağız. Şöyle ki iş yeri açmak isteyen veya bir proje geliştiren gençlerimizin bütün altyapısını, mimarisini belediye olarak biz karşılayacağız. Bunu da dillendirirler diyoruz ki seçilen değil seçen gençlik” dedi.

Projelerinin her kesimin ihtiyaçlarını karşılayacak projeler olduğunu aktaran Paksoy açıklamalarına devam etti. Şehirde kadınlar için sosyal yaşam alanının eksik olduğunu söyleyen Paksoy bununla ilgili proje geliştirdiklerini söyledi; “İçerisinde yüzme havuzundan, oyun alanlarına kadar her türlü sosyal faaliyetin gerçekleştirilebileceği Kadın Yaşam Merkezi yapacağız” dedi.

BELDELERDEKİ ESKİ BELEDİYE BİNALARINI CANLANDIRACAĞIZ

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy seçim gezileri kapsamında Karaelbistan Mahallesini ziyaret etti, burada Karaelbistan mahallelilerle görüş alışverişinde bulunan Paksoy şunları söyledi;  “ Eski belde belediye binalarımız atıl durumlarında, bunları görüyoruz o binaları bu hallerinden kurtarıp, uygun bir şekilde genişleteceğiz. Her birinin önüne birer iş makinası bırakacağız. Bu binaları Sosyal Tesis ve Yerinde Çözüm Merkezi olarak hizmete sunacağız” dedi.

ELBİSTAN’I VE ELBİSTANLILARI TANIYORUZ

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy seçim gezilerine şehir merkezinde esnaf ziyaretleri ile devam ediyor. Esnaflarla dertleşen, onları dinleyen Paksoy şunları söyledi; “Mutluluk daima yakınımızdadır, biz halkımıza yakınız, o yüzden mutluyuz. Öyle ki Allah nasip etmiş biz Belediye Başkanı olmuşuz, kimseden bir üstünlüğümüz yok. Elbistan’ı, Elbistanlı’yı tanıyor ona göre de çalışma yapıyoruz” dedi.

ELBİSTANLI’NIN HAKKINI İADE ETMEK GEREKİR

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy AKARDER(Karahasanuşaklılar Derneği)’i ziyaret etti. AKARDER yönetimiyle ve Karahasanuşaklılarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Paksoy şunları söyledi;  “ Toplumumuzun sıkıntılarını yerinde tespit etmek ve sizleri dinlemek için yaptığımız ziyaretler neticesinde ortaya çıkardığımız projelerimiz saf, sade ve tamamen ihtiyaca dayalı olarak gelişiyor. Bu dönem biz böyle bir yol izliyoruz ve bunda Elbistanlı’nın hakkını iade etmek gerekir, halkımızla içiçe yapılan her işin dönüşümü çok güzel oluyor” dedi.

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4839380/paksoy-genclerin-istihdam-yaratmalarinin-onunu-acacagiz