Aydemir kalkınma öngörülerini paylaştı

Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 2023 hedefinde, 2 OSB’si, Teknokenti, Üniversiteleri ve tecrübeleriyle Erzurum’un bir sanayi kenti ve bölgesinde bir üretim merkezi haline gelme yolunda olduğunu belirterek, nitelikli eleman yetiştiren kurumların bu süreçte hayati önem taşıdığını söyledi.

YILDIZKENT NAFİZBEY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ZİYARETİ

Milletvekili Aydemir, Yıldızkent Nafizbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, eğitimcilerle Hedef 2023 odağında istişarelerde bulundu. Okul Müdürü Ayhan Akbulut ve okul yöneticileriyle bir araya gelen Aydemir, eğitimcilerin sürece dair beklenti, öngörü ve tespitlerini aldı, teknik eğitim konusunda il vizyonu hakkında görüş alış verişinde bulundu.

AYDEMİR’İN DEĞERLENDİRMESİ

Ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede, Erzurum’un son 16 yılda aldığı yatırımlarla, sanayide kurumsallaşma odağında gerekli olan imkanlara kavuştuğu, pazar yeri ulaşım sorununun kalmadığı, hammadde konusunda devletin özel destek ve teşviklerle üreticiyi desteklediğini aktaran Milletvekili Aydemir, ‘Sanayi oluşumu için mutlak gerek arz eden nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda teknik eğitim veren okullarımız, Erzurum’un geleceğine yön verecektir. Bu yolda ciddi bir emek ve performans sergileyen eğitim kurumlarımız ‘Sanayi Kenti Erzurum’ hedefinin mimarları olacaktır.’ yorumunu yaptı.

AYDEMİR’DEN TARIMSAL SANAYİ YORUMU

25 ve 26’ıncı dönemde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonlarında Erzurum’un tarımsal sanayi merkezi olması ekseninde tespit ve taleplerini paylaştıklarını, ilde Tarımsal Sanayi OSB’si kurulması için girişim başlattıklarını bildiren Milletvekili Aydemir, ‘Dadaşlar olarak kararlılığımız bu şehrin bir sanayi kenti haline gelmesidir. Öncelikli sektörün tarım olduğu Erzurum’da bu sektöre yönelik sanayinin oluşması noktasında toplumsal duyarlılığımızı daha da güçlendirmeliyiz.’ dedi.

DADAŞLAR SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA MİNNETTARDIR

İlde performansı yüksek diğer bir alanın hizmetler sektörü olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel yaklaşım ve ilgisiyle Erzurum’un Kış Turizminde küresel literatüre damga vuran devasa tesislere sahip kılındığını ve dadaşların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar bulunduğunu hatırlatan Aydemir, nitelikli elaman yetiştiren eğitim kurumlarının hizmet sektörüne ait altyapı sorununu giderdiğini, ilin bu alanda ülke çapında bir marka haline geldiğini ifade etti.

AYDEMİR’DEN OLUMLAMA HATIRLATMASI

İstişarede, pozitif düşünce ve enerjiye dair yorumlama yapan Milletvekili Aydemir, ‘Biz siyasette sorun değil çözüm üreten ve bunu sistemleştiren bir davanın mensupları olarak, Erzurum’un ekonomide olumlamalarla kendini ifade edebileceği, müsbet yaklaşımlarla lider il konumuna kavuşabileceğine inanıyoruz. Menfi yaklaşım ve vurgular kalkınma moralini düşürür, pozitif yaklaşım ise bir farkındalık oluşturarak, ilin değerlerine dönmesini ve sahiplenmesini sağlar.’ dedi.

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4840148/aydemir-kalkinma-ongorulerini-paylasti