Kepez Yaz Spor Okulu kapanış töreni

ANTALYA (AA) - Kepez Belediyesi Yaz Spor Okulu kapanışı dolayısıyla Turgut Özal Spor Salonu'nda tören düzenlendi.

Kepez Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yaz tatili boyunca 4 bin 871 çocuğa spor eğitimi verilen Kepez Belediyesi Yaz Spor Okulu'nun kapanış töreni gerçekleştirildi.

Törene, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, antrenörler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kapanış töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl çok başarılı bir sezonun geçirildiğini ve 4 bin 871 öğrencinin sporla buluşturulduğunu bildirdi.

Yaz Spor Okulu'nda çocuklara sadece eğitim verilmediğini, çocukların sosyalleşebildiği çok önemli ortamları oluşturduklarını kaydeden Tütüncü, şöyle konuştu:

"10 ayrı branşta uzman antrenörler eşliğinde, modern tesislerde onlara ders verirken aynı zamanda da neşeli güzel bir yaz tatilini onlara yaşattık. 2009'da bir hayal kurduk. Kurduğumuz hayalin temelinde dünyanın modern şehirlerinde ne varsa Kepez'de de o olmalıydı. İşte biz de o hayalle yola çıktık. Dünyanın modern şehirlerinde neler varsa, işte bunların hepsi Kepez'de mevcut. Modern eğitimciler çocukların tek bir şeyle değil, sanatla, sporla yetişmelerini örnek gösteriyor ve hedef alıyor. Ben bir veli olarak kendi çocuğuma bunları yapıyorum ve tavsiye ediyorum. Hafta içinde okul, hafta sonunda spor okullarında ya da kültür sanat servislerimizin ortaya koyduğu programlarla onları çok güçlü bir şekilde geleceğe taşıyalım istiyorum."

Kapanış töreninin ardından düzenlenen çekiliş etkinliğinde 10 bisiklet, 20 tişört, 15 futbol, 15 basketbol ve 15 voleybol topu ile 10 eşofman takımı, 10 ayakkabı, 10 tenis raketi şanslı öğrencilere takdim edildi.

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4841041/kepez-yaz-spor-okulu-kapanis-toreni