AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan önemli açıklamalar

İşte Mahir Ünal'ın açıklamalarından satır başları:

Bu mesele bizim tarafımızdan gündeme getirilmiş değil. İlk kez 1 Aralık 2019'da 3 ay önce gündeme geldi. O gün sahte senet ile dava takibi şeklinde bir haber söz konusu. Bir müştekinin suç duyurusu sonucu devam eden davada mahkeme iddianameyi kabul edince tekrar Türkiye'nin gündemine oturdu. Sahte senet ile icra takibine kalkışmaktan kaynaklanan bir durum söz konusu. Bunlar ortaya çıkarsa siyaset bunları konuşur.

"BİZ OLAYIN AHLAK TARAFINDAYIZ"

Kasaba kurnazlığı ile bu kapatılmışsa Mansur Yavaş'ın adaylığı ile bu tekrar ortaya çıkmışsa bunun konuşulması çok normal. Kamuoyu sizinle ilgili her şeyi konuşur. Burada söz konusu kişinin Yavaş'ın arkadaşı olduğu çok açık. Bizi taraf haline getirmeye çalışmasınlar. Ben burada basit bir iki soru sormak istiyorum. Ortada bir senet var doğru mu doğru, bu icra takibine konan senedin sahte olduğu onaylanmış mı evet onaylanmış . Yavaş bu senetin neyin karşılığı olduğunu kamuoyuna açıklayabiliyor mu? Kendisinin icraya koyduğu bu senedin sahte olduğu Yargıtay tarafından onaylanmış. Biz olayın ahlak tarafındayız.

"600 BİN DOLAR NEYİN ALACAĞI?"

600 bin dolarlık alacak neyin alacağı? Senetle ilgili hiçbir sözleşmen yok. Bu bir iş takibinin sonucu ortaya çıkan alacak mı? Bu kişi senin arkadaşınsa arkadaşlık yaptığın kişi şizofren, evrakta sahtecilik yapan çocuk pornocusu olduğunu söylüyorsun. Böyle bir kişiyle senin ilişkin nedir. Bu alacak ilişkisinin arka planında ne olduğunu artık kamuoyuna açıklamak zorundasın.

BEKA TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin evveliyatına baktığımızda bunun anayasal zemininin hazırlanma sürecine baktığımızda özellikle CHP'nin sürekli olarak ortaya koyduğu meşruiyet tutumu vardı. Bu seçimi de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bir referanduma dönüştüren CHP. Meşruiyet zeminini sürekli olarak muhalefet saldırı düzenliyor. Türkiye, Suriye'de terör örgütleriyle mücadele ediyor. İçeride FETÖ ve DHKP-C ile mücadele ediyor. CHP, FETÖ ile bir mücadele yürütür mü? 31 Mart'ta bu mücadeleyi veren 15 Temmuz gecesi oluşmuş bu ülkenin istiklaline, geleceğine, bekasına dönük hassasiyetin oluşturduğu Cumhur İttifakı herhangi bir şekilde oy kaybına uğrayacak mı uğramayacak mı? Bütün gözler seçim sonuçlarında. Sayın Bahçeli burada belediye kazanıp kaybetme meselesi değildir. Burada mesele Türkiye'nin devam ettirdiği bir kararlılığın seçimde test edilmesidir. Bu seçimler muhalefet tarafından bu noktaya taşınmıştır.

 

- Elbistan Pusula, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.elbistanpusula.com/haber/4841346/ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-mahir-unaldan-onemli-aciklamalar